Pazarlama Analizleri

EnPara Doğum Günü Video Analizi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Merhaba Sevgili okurlar. Sizlerle ilk yazımla paylaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Enpara doğum günü videosu yazımla, Enpara’nın Çağatay’ın doğum günü için yolladığı şirin mi şirin videoyu analiz edeceğim.

Bu yazımızda çok sık karşılaştığınız bu durumun, pazarlama dünyasındaki yerini görebilir, EnPara’nın doğum günü kampayasını örnek alarak, siz de benzer kampanyalar geliştirebilirsiniz.

enpara doğum günü videosu

Şimdi hep birlikte EnPara’nın kampanyasını inceleyelim.

Bilmeyenler için EnPara nedir?

Hepimiz biliyor ve görüyoruz ki birçok firma doğum günlerine özel farklı konseptler, promosyonlar geliştiriyor ve müşterileri ile buluşturuyor.

Bazı firmalar kargo bedava kodları, bazı firmalar indirim kuponları veriyor. Kimileri sadece video çekiyor veya mail yolluyor.

Enpara’yı klasik doğum günü maillerinden ayıran şey içeriğinin yanı sıra, hayvanlar için uyguladığı sosyal sorumluluk olmuş.

Dilerseniz videoyu birlikte izleyelim.

Eveet, videoda da gördüğünüz gibi Köpük bizim doğum günümüzü kutluyor ve hediyeyi kapıyor :). Öncelikle bu düşüncelerinden dolayı EnPara ekibini kutluyorum.

Gelelim mail içeriğine, EnPara mail içerisinde size 3 video seçeneği sunuyor. Bu üç videoda üç farklı hayvan dostumuz bize eşlik ediyor. Ben örnek olması açısından birini yükledim. Videoda da gördüğünüz gibi bu canlar barınakta yaşıyorlar ve EnPara bizim adımıza onlara desteklerini sunuyor.

Yedikule Hayvan Barınağı‘nda çekilen bu video ordaki canlar destek mesajı da içeriyor.

Açıkça söyleyebiliriz ki, EnPara tasarladığı bu sosyal sorumluluğu doğum günü video konseptiyle birleştirince oldukça akılda kalan bir iş ortaya çıkmış. Ek olarak, insanda markaya karşı sempati uyandıran bir imaj da cabası.

Firmalar neden doğum günü mesajı yollar?

Bunun birkaç cevabı var aslında. Ama en çok tahmin edilebilen ve sizin de ilk aklınıza geldiğini düşündüğüm şey; elbette ki müşterinin kendini özel hissetmesi.

Özellikle, müşterinin adına düzenlenmiş video veya görseller bunu daha da arttırıyor ve özel kılıyor. Ee müşteri bu denli memnun olunca da bunu paylaşma yoluna giriyor ve bu görselleri veya videoları sosyal medyada sevdikleri ile paylaşıyor.

Böylece ikinci maddemiz olan marka bilinirliğini arttırma çalışmasına geliyoruz.

Firmalar bizlerin doğum günlerini kutlayarak, onu unutan müşterilerine kendini hatırlatıyor ve müşterilerinin bunları paylaşması ile de bilinirliğini arttırmış oluyor. Taş atıp da kolu yorulmuyor kısaca.

Ve unutmayın eğer gerçekten etkili bir mesaj sunarsanız müşterileriniz sizi unutmayacaktır.

Lisans derecemi Işık Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret bölümünde Ocak 2019 tarihinde tamamladım. Mezun olduktan hemen sonra Bitcoin Ödeme Ağ Geçidi sunan Arf'ta Growth Marketing uzmanı olarak çalışmaya başladım. Oradan ayrıldıktan sonra girişimcilik projelerimi hayata geçirmek üzere çalışıyorum. Uzmanlaşmaya çalıştığım ve ilgi duyduğum alanlarında başında "pazarlama" gelmektedir. Vakit buldukça pazarlama hakkında yazılar yazıyor ve platformumuzu geliştirmeye çalışıyorum.

Bir Yorum Yazın