Kategori

Markalaşma

Kategori

Marka ve markalaşma hakkında merak edilenler, öğretici içerikler ve çok daha fazlasını bu kategorimizde bulabilirsiniz.

Markalar hakkında merak edilenler, başta marka nedir, markalaşma nedir ve nasıl marka olunur sorularının cevapları bu kategorimizde.

Ayrıca marka analizleriniz, marka olmakla ilgili ipuçlarını ve doğru bilinen yanlışları da bu kategorimiz altında bulabilirsiniz.

Markaların gizemli ve büyüleyici, bir o kadar da karlı dünyasına yolcuk etmek, marka olmakla ilgili ipuçlarını öğrenmek ve güncel marka analizlerimizi inceleyebilmek için kategorimizi takip edin.

Markalar hakkında merak edilen tüm sorularınızın yanıtları Markethinkers’ta!

Bu yazımızda sizinle birlikte, 8 markalaşma tekniği ile markalaşmanın ne olduğunu inceleyeceğiz. Markalaşma Nedir? Markalaşma konusuna başlamadan önce eğer pazarlama hakkında yeterli altyapıya sahip olmadığınızı düşünüyorsanız Pazarlama Nedir? yazımıza göz atabilirsiniz. Marka bir ürünün (kişiler dahil) kimliği, karakteri ve kişiliğidir. Şimdi markalaşmanın ne olduğuna bir bakalım. Markalaşma işinize veya kendinize onlarca insan, ürün, hizmet veya işletmeler arasında ayırt edilebilir yer bulmaktır aslında. Marka farklılaşmaktır. Markalaşırız çünkü birbirine çok benzeyen kitleler içerisinde ayırt edilebilir, öne çıkan,…