Kategori

Geleneksel Pazarlama

Kategori

Pazarlama ile ilgili temelden ileri düzeye çeşitli eğitimsel ve bilgi verici içerikleri bu kategorimizde bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için pazarlama konularından pazarlama nedir, pazarlama stratejisi nedir, pazarlama çeşitleri nelerdir gibi konulardan ileri düzey pazarlama konularına kadar aradığını tüm soruların cevapları burada.

Pazarlama hakkında az bilinenler ve en çok merak edilen konularda hazırladığımız yazılarla pazarlamayı öğrenmek ve pazarlamayı anlamak isteyenler için Türkçe kaynak oluşturmak adına hayata geçirdiğimiz bu kategorimizde eksik gördüğünüz veya merak ettiğiniz pazarlama konularını bize iletirseniz bilgimiz deneyimimiz ve araştırmalarımız doğrultusunda güncel pazarlama içerikleri hazırlayabiliriz.

İş hayatının, ticaretin ve günlük hayatımızın ayrılmaz parçasının pazarlama olduğunu biliyoruz. Ancak ülkemiz genelinde incelediğimizde pazarlama okur-yazarlığı oranı ne yazık ki oldukça düşük. Üstelik gerek temel düzeyde gerekse ileri düzeyde ücretsiz öğretici kaynak bulmak da bir hayli zor. Oysa biz Markethinkers olarak tamamen ücretsiz şekilde ve Türkçe olarak; öğretici, güncel bilgi ve deneyimi buluşturan içerik havuzu yaratarak ülkemizdeki pazarlama okur-yazarlığını arttırmayı hedefliyoruz.

Pazarlama hakkında merak ettiğiniz tüm konularda Markethinkers yanınızda!

İletişim nedir sorusunun cevabını basitçe bilginin bir yerden, kişiden veya gruptan diğerine aktarılması olarak tanımlayabiliriz. İletişim tanım olarak basit bir süreç olmasına karşın bir çok durumda zor ve kompleks bir süreç olarak da görülebilir. İletişimin farklı biçimleri, aradaki mesafe ve engeller bilginin aktarılmasını yani iletişimi zorlaştıran unsurlardandır. İletişimin Bileşenleri Nelerdir? Photo by Headway on Unsplash İletişimin gerçekleşmesi için gereken temel unsurlar gönderici, ileti ve alıcıdır. Gönderici ya da kaynak mesajı ileten, meydana getiren kişidir. İleti ise iletişim sırasında…