Kategori

Geleneksel Pazarlama

Kategori

Pazarlama ile ilgili temelden ileri düzeye çeşitli eğitimsel ve bilgi verici içerikleri bu kategorimizde bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için pazarlama konularından pazarlama nedir, pazarlama stratejisi nedir, pazarlama çeşitleri nelerdir gibi konulardan ileri düzey pazarlama konularına kadar aradığını tüm soruların cevapları burada.

Pazarlama hakkında az bilinenler ve en çok merak edilen konularda hazırladığımız yazılarla pazarlamayı öğrenmek ve pazarlamayı anlamak isteyenler için Türkçe kaynak oluşturmak adına hayata geçirdiğimiz bu kategorimizde eksik gördüğünüz veya merak ettiğiniz pazarlama konularını bize iletirseniz bilgimiz deneyimimiz ve araştırmalarımız doğrultusunda güncel pazarlama içerikleri hazırlayabiliriz.

İş hayatının, ticaretin ve günlük hayatımızın ayrılmaz parçasının pazarlama olduğunu biliyoruz. Ancak ülkemiz genelinde incelediğimizde pazarlama okur-yazarlığı oranı ne yazık ki oldukça düşük. Üstelik gerek temel düzeyde gerekse ileri düzeyde ücretsiz öğretici kaynak bulmak da bir hayli zor. Oysa biz Markethinkers olarak tamamen ücretsiz şekilde ve Türkçe olarak; öğretici, güncel bilgi ve deneyimi buluşturan içerik havuzu yaratarak ülkemizdeki pazarlama okur-yazarlığını arttırmayı hedefliyoruz.

Pazarlama hakkında merak ettiğiniz tüm konularda Markethinkers yanınızda!

Her sene karşımıza çıkan Kara Cuma’nın ortaya çıkış şeklini biliyor musunuz? Türkiye’ye Kara Cuma nasıl geldi? Peki firmalar bu yıl nasıl stratejiler izlediler? 2019 yılı Kara Cuma Türkiye için nasıl geçti? Bu yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İyi okumalar dileriz Sevgili Markethinkerlar. 🙂 Kara Cuma’nın Tarihi Amerika Birleşik Devletleri çıkışlı olan Black Friday, Şükran Günü’nden sonraki ilk Cuma gününe verilen bir isimdir. ABD’de Şükran Günü Kasım ayının Perşembe günü başlıyor. 1950’lerin başında, insanlar Şükran Günününden…